Implanty, Grupowa Praktyka Stomatologiczna

Leczenie dorosłych

Higienizacja

Wiele najnowszych badań wskazuje na ogromną korelację pomiędzy stanem jamy ustnej a ogólnym zdrowiem pacjenta. Zła higiena, ogromna ilość złogów nazębnych, a co się z tym wiąże olbrzymie ilości bakterii patogennych mają negatywny wpływ nie tylko na nasze przyzębie, które ulega zanikowi, ale i również na cały nasz organizm.

Jesteśmy szczególnie wyczuleni na ten problem, dlatego przy planowaniu kompleksowego leczenia higiena będzie na pierwszym miejscu.

Poprzez właściwą higienę i leczenie będziemy mogli pomóc utrzymać Państwa zęby przez długie lata do późnej starości.

Zabiegi higienizacyjne polegają na profesjonalnym usunięciu złogów nazębnych, kamienia oraz osadu i nauce odpowiedniego oczyszczania jamy ustnej. Polecamy również profilaktyczny zabieg fluoryzacji.

Kamień nazębny usuwamy przy pomocy scalera ultradźwiękowego

Jednorazowe usuniecie złogów nazębnych nie zapewni sukcesu terapii, istotnym czynnikiem jest utrzymanie higieny, stąd konieczne kontrole raz na pół roku.

Stomatologia zachowawcza

Dużą część naszej codziennej pracy stanowi odbudowa twardych tkanek zębów zniszczonych na skutek procesu próchnicowego, a także wymiana starych, zużytych wypełnień na nowe. Używamy nowoczesnych materiałów kompozytowych światłoutwardzalnych, w taki sposób, ażeby odtworzyć naturalny kształt i kolor zębów.

Leczenie kanałowe

Zupełnie niedawno leczenie kanałowe kojarzone było z bólem ...DZIŚ JEST INACZEJ.

Zabieg polega na usunięciu zainfekowanej miazgi znajdującej się wewnątrz zęba, a następnie na dokładnym zdezynfekowaniu systemu kanałowego zęba i szczelnym wypełnieniu tego systemu.

Przy diagnostyce i kwalifikacji zębów do leczenia wykonujemy zdjęcie radiowizjografią, która daje nam natychmiastowy obraz na ekranie komputera przy minimalnej i bezpiecznej dawce promieniowania.

Pracujemy przy użyciu koferdamu, który zabezpiecza system kanałowy przed dostępem śliny.

Kanały opracowujemy ręcznie oraz maszynowo, co daje nam duże poszerzenie systemu kanałowego oraz możliwość lepszej dezynfekcji, a także szczelniejszego wypełnienia gutaperką.

Pracujemy w powiększeniu przy użyciu lup stomatologicznych, dzięki czemu potrafimy odszukać kanały dodatkowe.

W precyzyjnym określeniu długości kanałów pomaga nam endometr.

Prawidłowo przeleczony ząb będzie służył Państwu przez wiele lat.

Protetyka

Oferujemy pełen zakres usług protetycznych. Zdecydowana większość prac wykonanych w naszej praktyce to prace stałe, czyli mosty porcelanowe i prace na implantach. Prace te gwarantują uzupełnienie braków zębowych w sposób ostateczny i niewidoczny.

Chirurgia

Oferujemy pełen zakres usług chirurgicznych możliwych do przeprowadzenia w gabinecie stomatologicznym.

Szczególnie trudne przypadki kliniczne operuje:
Lek Med. Spec. Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Szczękowo- Twarzowej Ekspert w dziedzinie Implantologii Dariusz Pituch.

Wybielanie

Wybielanie jest prostym zabiegiem poprawiającym estetykę zębów.
Wybielanie nie niszczy zębów ani nie jest szkodliwe jeśli odbywa się pod kontrolą dentysty.
Efekt zależy od budowy samego zęba, a w szczególności od pochodzenia zastanych zmian.
Przy naturalnie ciemnych zębach rozjaśnienie będzie skuteczniejsze aniżeli przy zmianach powstałych na skutek stosowania antybiotyków.

Wybieleniu ulega tylko własne szkliwo, wypełnienia oraz korony porcelanowe nie ulegną rozjaśnieniu, co wiąże się z koniecznością ich wymiany po zakończonym leczeniu.

Przed rozpoczęciem wybielania zaleca się wyleczenie próchnicy oraz usunięcie złogów nazębnych.

Stany zapalne błony śluzowej są przeciwwskazaniem do rozjaśniania zębów.

Nie zalecamy wybielania u kobiet w ciąży oraz matek karmiących.

Uzyskany kolor utrzymuje się do kilku lat w zależności od higieny, sposobu odżywiania, stosowanych używek. Kawa, papierosy, czerwone wino pogarszają uzyskaną biel. W okresie stosowania preparatów nie należy palić, pić kawy, coca coli, spożywać kwaśnych pokarmów. Zalecana jest biała dieta. Najchętniej wybielamy poprzez stosowanie nakładek na noc ,w pewnych przypadkach stosujemy wybielanie w gabinecie.