Implanty, Grupowa Praktyka Stomatologiczna

Mały pacjent

Adaptacja

Wizyta adaptacyjna polega na poznaniu przez Małego Pacjenta gabinetu, obejrzeniu sprzętu, zapoznaniu się z lekarzem i personelem. Sugerujemy nie przeprowadzać żadnych zabiegów podczas tego pierwszego spotkania. Celem Naszym jest pozyskanie zaufania u dziecka, zaintrygowania malucha gabinetem i wyeliminowania lęku przed kolejnym spotkaniem.

Gwarantujemy przyjemną wizytę Waszego dziecka zakończoną miłym prezentem :), a w oczekiwaniu na przyjęcie w poczekalni przygotowaliśmy specjalny kącik Wesołego Małego Pacjenta.

Leczeniem dzieci w Naszej praktyce zajmuję się lek.stom. Małgorzata Mocek.

Profilaktyka

Profilaktyka ma na celu zapobiegać powstaniu próchnicy, a więc i zapobiegać ingerencji narzędzi dentysty.

Poprzez profilaktykę rozumiemy odpowiednią higienizację ,zwrócenie Państwa uwagi na pewne istotne czynniki ryzyka powstania próchnicy, a także naukę odpowiedniej higieny jamy ustnej Waszego malucha. Następnym krokiem będzie dobór odpowiednich past, szczoteczek i ewentualnie dodatkowych środków higienicznych. Proponujemy Państwu również możliwość fluoryzacji gabinetowej, a także lakowania zębów stałych.

Decyzję co do sposobu profilaktyki podejmiecie Państwo razem z lekarzem w zależności od potrzeb i możliwości u Waszego Dziecka.

Leczenie

Państwa dziecko powinno chodzić do dentysty co pół roku, gdyż wszelkie procesy próchnicowe przebiegają u dzieci szybciej i są bardziej agresywne. Może się zdarzyć, że w pewnym okresie wizyty będą musiały odbywać się częściej.

Leczenie zębów u dziecka uzależniamy od stopnia współpracy z lekarzem.

Dziecko pozwalające jedynie na krótkie zabiegi można leczyć poprzez lapisowanie polegające na impregnacji próchnicowej tkanki roztworem azotanu srebra.

Zabieg Impregnacji jest całkowicie bezbolesny, wykonywany kilkukrotnie w tygodniowych odstępach. Zaletą zabiegu jest zatrzymanie procesu próchnicowego oraz możliwość pozyskania zaufania dziecka podczas bezbolesnych wizyt.

Dzieci, które pozwalają na opracowanie ubytku możemy leczyć przy pomocy materiałów glass-ionomerowych, które aplikuje się szybko i dodatkowo wydzielają fluor, hamujący dalszy rozwój próchnicy.

Dziecko, które Nam zaufało leczone jest przy pomocy materiałów kompozytowych, może dodatkowo wybierać kolorowe wypełnienia, co też większość wesołych maluchów czyni.