Proste i białe zęby to wizytówka każdego człowieka. Niestety wiele osób zaniedbuje higienę jamy ustnej, czego skutkiem jest najczęściej próchnica. Warto wspomnieć, że kamień na zębach też jest zmorą Polaków. W tym artykule wyjaśnimy, jak sie usuwa kamien z zebow, a także wymienimy zalety tego zabiegu. Jeśli nie chcesz dopuścić do powstania parodontozy to powinieneś to robić regularnie.

Usuwanie kamienia nazębnego – jak przebiega?

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że czyszczenie zębów z kamienia jest konieczne u większości osób dorosłych. Jest to szczególnie ważne w przypadku palaczy oraz miłośników kawy i herbaty. Kamień odkłada się najszybciej u takich osób i niestety niewiele można z tym zrobić. Zabieg skalingu polega na usunięciu z powierzchni zębów twardej i zmineralizowanej płytki nazębnej, która jest prawdziwym siedliskiem bakterii. Właśnie dlatego jest niezwykle poważnym zagrożeniem chorobotwórczym, którego nie można bagatelizować. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych stomatologów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią.

Jak wygląda usuwanie kamienia nazębnego?

Doświadczony lekarz stomatolog będzie doskonale wiedział, jak sie usuwa kamien z zebow. Jeśli kamień nazębny nie jest usuwany systematycznie to może wywołać stany zapalne dziąseł. Lepiej zachować szczególną ostrożność, ponieważ w skrajnych przypadkach ludzie mogą nawet tracić zęby na skutek parodontozy. Wiele osób umawia się do dentysty, gdy już jest za późno. Trzeba jednak jak najwięcej mówić o profilaktyce, która może nas uchronić przed przykrymi następstwami. Ludzie usuwają kamień z zębów nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Trafnie wskazuje się, że nieprzyjemny zapach z ust jest najczęściej wynikiem zalegającego kamienia na zębach. Przez około 2-3 godziny po zabiegu nie należy nic jeść. Specjaliści zgodnie twierdzą, że przynajmniej raz na 12 miesięcy należy usuwać kamień nazębny. Warto podejść indywidualnie do tematu, wtedy profilaktyka może być faktycznie skuteczna.

Ile kosztuje usuwanie kamienia nazębnego u dentysty?

U niektórych ludzi wystarczające będzie usunięcie kamienia raz w roku. Dotyczy to oczywiście osób, które przestrzegają zasad higieny jamy ustnej i nie mają tendencji do gromadzenia się kamienia. Niezwykle ważny jest wybór szczoteczki dentystycznej, która powinna być z miękkim włosiem. Najlepiej oczywiście kupić szczoteczkę elektryczną, która jest najbardziej skuteczna i dociera do wszystkich ciężko dostępnych miejsc. Wypada się jedynie cieszyć, że świadomość społeczeństwa na temat płytki nazębnej stale rośnie. Około 200-250 zł trzeba zapłacić za usunięcie kamienia nazębnego. W dużych miastach ceny są wyższe, ale nikogo to raczej nie powinno dziwić.

Ostateczny koszt zabiegu jest uzależniony od kilku czynników, a mianowicie rozległości skalingu, a także rodzaju znieczulenia. Bardziej odważni pacjenci decydują się na zabieg bez znieczulenia. Nie jest to jednak polecana opcja dla osób z wrażliwymi dziąsłami, które mogą zacząć krwawić. Znieczulenie miejscowe sprawi, że będziesz mógł się zrelaksować i zapomnieć, że w ogóle jesteś w gabinecie dentystycznym. Zdecydowanie łatwiej jest się umówić na zabieg, gdy ma się już wiedzę o tym, jak sie usuwa kamien z zebow.