Wiele osób zastanawia się, czym jest sztuczne szkliwo na zęby. Trzeba wiedzieć, że stanowi ochronę zębiny na całej powierzchni zęba przed czynnikami uszkadzającymi. Okazuje się, że grubość warstwy sztucznego szkliwa jest zależna od decyzji stomatologa. W przypadku naturalnego szkliwa najgrubsza warstwa pokrywa zębinę na guzkach powierzchni żujących oraz zgryzowych. Jest najcieńsza na brzegach siecznych. Sztuczne szkliwo na zęby to często ostateczność.
Szkliwo zęba – czy i jak można zregenerować i odbudować?
Trzeba wiedzieć o tym, że szkliwo jest najtwardszą tkanką w ludzkim organizmie. Co więcej, utracone szkliwo nie jest w stanie się zregenerować. Okazuje się, że próba jego odbudowy jest sposobna do wykonania przy zastosowaniu domowych sposobów. Mowa tutaj między innymi o diecie oraz stosowaniu specjalnych past. Należy dodać, że środki te określane są jako płynne, jednakże ich skuteczność jest dość mocno ograniczona. Warto zauważyć, że w obecnych czasach istnieją na rynku preparaty, które w swym składzie zawierają bioaktywne mikrocząsteczki. Budową oraz składem są bardzo podobne do minerałów, które tworzą szkliwo, a ponadto zębinę. W ten sposób mają zdolność wnikania w głąb mikroskopijnych uszkodzeń szkliwa, a dodatkowo zębiny. Tego typu technologia pozwala odbudowywać powierzchniową warstwę mineralną szkliwa oraz zębiny. Takie preparaty znoszą też nadwrażliwość zębów, co jest bardzo cenione w obecnych czasach.
Jak uzupełnić szkliwo na zębach?
Bardzo dużo osób zastanawia się, jak uzupełnić szkliwo na zębach. Są sposoby na to. Często stosowane jest sztuczne szkliwo na zęby. Taki zabieg oferowany jest w wielu klinikach stomatologicznych. Aby odbudować szkliwo, trzeba spożywać spore ilości produktów bogatych w wapń. Mowa tutaj między innymi o mleku, jogurtach, serze żółtym, a także sardynkach. Do tego warto doliczyć orzechy ziemne i laskowe. Warto przytoczyć badania naukowców. Wskazują one, iż spożycie wapnia jest w naszym kraju niewystarczające i często nie zapewnia nawet 50 proc. dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek. Dlatego ludziom zalecane jest stosowanie suplementów wapnia. Celem jest to, żeby szybko odbudować jego prawidłowy poziom w ludzkim organizmie. Wiele osób stawia jednak na sztuczne szkliwo na zęby.
Ile kosztuje naprawa szkliwa na zęby?
Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje sztuczne szkliwo na zęby. Wiele w tej kwestii zależy od konkretnego gabinetu stomatologicznego. Można jednak założyć, że koszt odbudowy zęba sztucznym szkliwem to od 600 do 800 złotych. Stosowany jest materiał kompozytowy najwyższej jakości. W naszym kraju zlokalizowane są autoryzowane gabinety stomatologiczne, które świadczą usługi na najwyższym poziomie. Trzeba wiedzieć o tym, że sztuczne szkliwo służy nie tylko do odbudów estetycznych, ale dzięki niemu można również wypełnić ubytki w zębach. Okazuje się, że cena odbudowy zębów kompozytem jest bardzo przystępna. Dzięki takiej metodzie odbudowy szkliwa można poprawić estetykę uzębienia, co jest kwestią priorytetową dla praktycznie każdego pacjenta.