Martwy ząb jak wybielić i cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem? Warto przyjrzeć się bliżej dostępnym metodom rozjaśniania, które dostępne są w sprawdzonych gabinetach stomatologicznych.
Martwy ząb, czyli jaki? Cechy charakterystyczne
Martwy ząb cechuje się tym, że nie ma żywej miazgi. Zwykle zanika ona na skutek wdrożenia leczenia endodontycznego lub wystąpienia martwicy. Możliwe jest również obumarcie zęba z powodu jego uszkodzeń mechanicznych.
Warto zaznaczyć, że obumieranie zęba nie zachodzi z dnia na dzień, a więc nie jest możliwe wczesne zauważenie tego, że z uzębieniem dzieje się coś niedobrego. W początkowym stadium nie pojawiają się dolegliwości bólowe lub dyskomfort w obrębie jamy ustnej. Z kolei o zaawansowanym etapie schorzenia informuje pulsujący ból zęba.
Co ważne, postępujące zmiany łatwo dostrzec także w wyglądzie zęba. Wyróżnia się on od pozostałych barwą – staje się ciemniejszy i przybiera szary odcień. Nic dziwnego, że wiele osób chce dowiedzieć się, jak poprawić estetykę swojego wyglądu w okolicy jamy ustnej. Martwy ząb jak wybielić – to pytanie często zadają sobie pacjenci. Okazuje się, że można tego dokonać na kilka sposobów.
Jak wybielić martwy ząb? Metody stosowane w gabinetach dentystycznych
Biały uśmiech z martwym zębem? Jest to możliwe. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że domowe sposoby nie będą skuteczne. W przypadku chęci rozjaśnienia obumarłego zęba należy sięgnąć po sprawdzone i – co ważne – profesjonalne metody. Wizyta w gabinecie dentystycznym jest więc konieczna – specjalista dobiera wtedy najlepszy dla danego przypadku zabieg.
Martwy ząb jak wybielić? Jedną z metod stosowaną w gabinetach stomatologicznych jest wybielanie wewnątrzkomórkowe, które można przeprowadzić w dwóch wariantach – stopniowo lub intensywnie. Popularnym rozwiązaniem jest także leczenie protetyczne, które polega na wykonaniu koron zębowych lub licówek. Pozwalają one wzmocnić zęby po zabiegach endodontycznych oraz ochronić je przed uszkodzeniami (leczenie kanałowe znacznie osłabia szkliwo i całą strukturę zębów). Plusem wyboru takiego rozwiązania jest to, że – ze względu na to, że licówki maskują niedoskonałości uzębienia, a korony niejako „odnawiają” i wzmacniają zęby – można liczyć na natychmiastowy efekt wybielenia.
Wybielanie martwego zęba. Jakie działania należy podjąć, by rozjaśnić szkliwo?
Kluczem do uzyskania jasnej barwy martwego zęba jest wybór sprawdzonego specjalisty i stosowanie się do jego wytycznych. Warto zaznaczyć, że wybielanie obumarłego zęba nie przebiega w taki sam sposób, jak rozjaśnianie zdrowego, a więc szczegółowa konsultacja u stomatologa jest w tym przypadku bardzo istotna. To dentysta sugeruje, jaka metoda jest najbardziej odpowiednia dla danego pacjenta, określa cenę zabiegów oraz informuje o tym, jak wygląda proces uzyskiwania śnieżnobiałego uśmiechu. Ze względu na to, że – oprócz przeprowadzenia samego zabiegu wybielania – konieczne jest konkretne przygotowanie zęba oraz odbywanie wizyt kontrolnych, procesu rozjaśniania szkliwa martwego uzębienia nie da się zamknąć podczas jednej wizyty.